דף הביתראיית חשבוןהנהלת חשבונותשירותי חשבותמאמריםצור קשררואה חשבון בירושלים

הקמת חברה בע"מ

כל מה שרציתם לדעת על הקמת חברה בע"מ

לא מעט אנשים מתלבטים האם כדאי להם לעבוד בתור עוסקים מורשים, או שעליהם לפתוח דווקא בהליך של הקמת חברה בע"מ. אין ספק, כי הקמת חברה בע"מ היא צעד משמעותי מאד בחיים שלכם. כמו כן, לעבודה בתור חברה בע"מ, יש השלכות ביורוקרטיות ועסקיות מרחיקות לכת. במאמרים שונים, נוטים להציג לא פעם את היתרונות הברורים מאד של הקמת חברה בע"מ, לצד כמה חסרונות שיש בכך.

חשוב לציין שהחסרונות הללו יכולים להיעלם, אם תבינו כיצד בעצם מתבצע ההליך, מהו מעמדכם המשפטי, מה בכלל המשמעות של חברה בע"מ, ומהו ה"בע"מ" שמופיע בביטוי.

העירבון המוגבל של החברה לבעלי החוב

כאשר מדובר על הקמת חברה בע"מ, המשמעות העיקרית היא שנכסי החברה, הם נפרדים לחלוטין מהנכסים האישיים של בעלי החברה. על מנת להבין את המשמעות הזו של הקמת חברה בע"מ, ניקח פשוט דוגמה מהחיים. נניח שהעסק שלכם נקלע לחובות כבדים במיוחד. אם אתם פועלים בתור עוסק פטור או מורשה, הרי שאין הפרדה בין נכסי העסק שלכם, לנכסים האישיים שלכם.

בעלי החוב יכולים לתבוע בעלות גם על הבית שלכם או על חשבון הבנק האישי שלכם, בשביל להחזיר את החוב. לעומת זאת, אם אתם פועלים במסגרת של חברה בע"מ, הרי שאפשר לבוא בטענות לחובות רק כלפי נכסי החברה, ולא כלפי החוב האישי שלכם. כאן בעצם מתבררת המשמעות של הקמת חברה בע"מ, משום שבע"מ משמעותו בעירבון מגובל - והדבר מציין בדיוק את אותו עירבון מוגבל של הבעלים כלפי החברה.

הקמת חברה בע"מ גם לאדם יחיד

בעבר, על מנת להתחיל את התהליך של הקמת חברה בע"מ, היה צורך לפחות בשני אנשים, אשר יגישו את הבקשה לרשם החברות. ההנחה הייתה שאדם יחיד פשוט לא יכול לגשת לתהליך של הקמת חברה בע"מ, משום שחברה כזו דורשת בעלים, מנהלים, ואף חבר דירקטוריון. אולם כיום המצב השתנה לחלוטין.

היום בשביל לגשת לתהליך של הקמת חברה בע"מ אתם יכולים להיות לבדכם הבעלים והמנהלים של החברה כולה. הדבר מוביל כמובן לא מעט אנשי עצמאיים להתלבט האם כדאי להם להיות במעמד של עוסק מורשה, או שעליהם פשוט לפתוח חברה נפרדת. זו לא תמיד שאלה של תזרים מזומנים, אלא שאלה של המעמד המשפטי אשר מתאים לכם. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון כי מדרגות המס עבור עוסק פטור ועבור חברה בע"מ הן שונות מאד. לכן, כאשר אתם ניגשים לתהליך של הקמת חברה בע"מ, ויש לכם שאלות בנושא, חשוב כי תפנו אל רואה חשבון מנוסה, שיוכל לסייע לכם בתהליך כולו.

סיוע מלא ממשה אשכנזי

בשביל שהתהליך של הקמת חברה בע"מ יעבור בצורה חלקה, עם אפס תקלות, ותקבלו את מלוא המידע - אתם מוזמנים כעת ליצור קשר עם משרד רואי חשבון בירושלים של משה אשכנזי. כחלק מתחומי ההתמחות שלו, רו"ח משה אשכנזי גם מלווה גופים בתהליך של הקמת חברה בע"מ, נותן להם ייעוץ פיננסי, וכמובן מנהל את חשבונות החברה ככל שיש בכך צורך.
יצירת קשר
שם מלא(שדה חובה)
 
טלפון(שדה חובה)
 

מאמרים בנושאי ראיית חשבון

 • הקמת חברה

  כאשר אתם רוצים לפתוח בתהליך של הקמת חברה, יש צורך גם להבין את המשמעויות הפיננסיות של התהליך הנ"ל. גופים שונים במדינה, יתייחסו אליכם בצורה שונה, אם תבחרו לבצע הקמת חברה משלכם.
 • מיזוג חברות

  אז למה בעצם מיזוג חברות יכול להיות משתלם גם עבור חברת היעד וגם עבור החברה הקולטת? בשביל להבין זאת, יש להתבונן על מה כל אחד מהחברות יכולה להרוויח מכך.
 • פתיחת עסק חדש

  הסוג האחרון שבו נעסוק בנושא של פתיחת עסק חדש, הוא הקמה של חברה בע"מ. בעוד שעוסק פטור, מורשה, ושותפות הם סוגי התאגדות שבהם אין הפרדה בין הבעלים של העסק לבין נכסי העסק, הרי שהמקרה של פתיחת עסק חדש לחברה בע"מ הוא שונה.
 • שירותי הנהלת חשבונות

  שלב נוסף שבו שירותי הנהלת חשבונות יכולים להיות מועילים במיוחד, הם כאשר אתם עומדים רגע לפני הקמה של עסק חדש. בשלב הזה, לא מעט שאלות מתחילות לצוץ ולעלות
משרד רואי חשבון, רח' רבקה 11 , ירושלים, 7105
טל': 02-6728181 | פקס: 02-6728787
דוא"ל: moshe@mecpa.co.il


כל האמור באתר זה מהווה מידע ראשוני בלבד, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ במשרד רואי חשבון
כל הזכויות שמורות - משרד רואה חשבון משה אשכנזי


קידום אתרים בגוגל