דף הביתראיית חשבוןהנהלת חשבונותשירותי חשבותמאמריםצור קשררואה חשבון בירושלים

הקמת חברה

איך בכלל מבצעים הקמת חברה חדשה?

אדם שמעולם לא קרא על התהליך של הקמת חברה, עלול מעט להירתע מהמחשבה של פתיחת חברה חדשה, בוודאי אם הוא האדם היחיד שבעצם פועל במסגרתה. לרוב כאשר אנו קוראים בעיתון על חברות - עולה התמונה של חברות ענקיות עם חבר מנהלים נרחב במיוחד, עם בעלי מניות שונים, ועוד סוגיות שונות.

אולם בפועל, ההליך של הקמת חברה איננו כה מורכב וכה מסובך כפי שזה נראה לעתים. למעשה, אנשים רבים שפועלים היום בתור עוסקים מורשים, מחליטים דווקא לעבוד בתור חברה עצמאית, בשל היתרונות של הפרדת נכסי החברה מנכסי הבעלים. אבל איך בכלל מתחיל התהליך?

הקמת חברה בכמה שלבים פשוטים

בשלב הראשון של הקמת חברה, עליכם להגיש כמובן בקשה מתאימה לרשם החברות, אשר יושב תחת משרד המשפטים. בבקשה זו, עליכם לצרף לא מעט מסמכים אשר אתם מחויבים בהם לפי החוק. אחד מהמסמכים החשובים שעליכם לצרף הוא תקנון החברה שלכם.

בתקנון החברה, צריך להיות כתוב בין השאר מהו שם החברה, מהי מטרתה, צריכה להיות חלוקה ברורה בין הבעלים של החברה, וכן יש לצרף אישורים של חבר דירקטוריון החברה, אשר מכיר בכך שהוא לוקח חלק בדירקטוריון.

חשוב מאד לציין שאם אתם מבצעים הקמת חברה לבדכם, ללא עוד שותפים, מנהלים או חברי דירקטוריון, התהליך הנ"ל כמובן נחסך מכם. בהמשך עליכם לשלם אגרה עבור הקמת חברה, כאשר את האגרה הזו יש לשלם פעם בשנה למשרד המשפטים.

מהן ההשלכות של חברה עצמאית?

כאשר אתם רוצים לפתוח בתהליך של הקמת חברה, יש צורך גם להבין את המשמעויות הפיננסיות של התהליך הנ"ל. גופים שונים במדינה, יתייחסו אליכם בצורה שונה, אם תבחרו לבצע הקמת חברה משלכם.

למה הכוונה?

קחו לדוגמה את הבנקים. היום כידוע, הבנקים מוכנים לתת הלוואות גם לאנשים פרטיים וגם לחברות. מה שלעתים פחות ידוע הוא העובדה, שאחרי שתבצעו הקמת חברה משלכם, ותבקשו הלוואה בשם החברה - הבנקים יסכימו להעניק אותה רק תמורת ריבית גבוהה יותר.

מדוע זה כך?


משום שכאמור, בתהליך של הקמת חברה אתם מפרידים בין הנכס הפרטי שלכם, לבין נכסי החברה. מכיוון שבמצב כזה אתם פחות פגיעים, והבנק יכול לדרוש מכם פחות במקרה של אי תשלום ההלוואה, הרי שהוא יסכים להעניק לכם הלוואה רק תמורת ריבית גבוהה יותר, אשר תבטיח במידה מה כי יינתן לו רווח מההליך.

לפנות לרו"ח משה אשכנזי בכל שאלה

חשוב מאד לציין, שכאשר אתם פותחים בתהליך של הקמת חברה או הקמת חברה בע"מ, אתם צריכים לאסוף את מלוא המידע על ההשלכות הפיננסיות, ועליכם כמובן לעבוד עם רואה חשבון מקצועי שיוכל ללוות אתכם לכל אורך התהליך. פניה זריזה ל- משרד רואי חשבון בירושלים של משה אשכנזי, תוכל לסייע לכם בכך.

משה אשכנזי הוא רו"ח אשר יוכל לייעץ לכל אורך התהליך של הקמת חברה, והוא יעמוד ביחד אתכם על ההשלכה של תהליך זה על העסק שלכם, מהבחינה הפיננסית. פנו כבר עכשיו, ותוכלו לעבור את התהליך בהצלחה.
יצירת קשר
שם מלא(שדה חובה)
 
טלפון(שדה חובה)
 

מאמרים בנושאי ראיית חשבון

 • הקמת חברה

  כאשר אתם רוצים לפתוח בתהליך של הקמת חברה, יש צורך גם להבין את המשמעויות הפיננסיות של התהליך הנ"ל. גופים שונים במדינה, יתייחסו אליכם בצורה שונה, אם תבחרו לבצע הקמת חברה משלכם.
 • מיזוג חברות

  אז למה בעצם מיזוג חברות יכול להיות משתלם גם עבור חברת היעד וגם עבור החברה הקולטת? בשביל להבין זאת, יש להתבונן על מה כל אחד מהחברות יכולה להרוויח מכך.
 • פתיחת עסק חדש

  הסוג האחרון שבו נעסוק בנושא של פתיחת עסק חדש, הוא הקמה של חברה בע"מ. בעוד שעוסק פטור, מורשה, ושותפות הם סוגי התאגדות שבהם אין הפרדה בין הבעלים של העסק לבין נכסי העסק, הרי שהמקרה של פתיחת עסק חדש לחברה בע"מ הוא שונה.
 • שירותי הנהלת חשבונות

  שלב נוסף שבו שירותי הנהלת חשבונות יכולים להיות מועילים במיוחד, הם כאשר אתם עומדים רגע לפני הקמה של עסק חדש. בשלב הזה, לא מעט שאלות מתחילות לצוץ ולעלות
משרד רואי חשבון, רח' רבקה 11 , ירושלים, 7105
טל': 02-6728181 | פקס: 02-6728787
דוא"ל: moshe@mecpa.co.il


כל האמור באתר זה מהווה מידע ראשוני בלבד, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ במשרד רואי חשבון
כל הזכויות שמורות - משרד רואה חשבון משה אשכנזי


קידום אתרים בגוגל