דף הביתראיית חשבוןהנהלת חשבונותשירותי חשבותמאמריםצור קשררואה חשבון בירושלים

פתיחת עוסק מורשה

איך פתיחת עוסק מורשה יכולה להיות פשוטה?

כביכול, התהליך של פתיחת עוסק מורשה נראה מאד מורכב בשלב ראשון. הדבר קשור בעיקר לכך, כי פתיחת עוסק מורשה מחייבת אתכם בהמשך בתשלום מע"מ. כמו כן עליכם להצהיר כבר בהתחלה על הסכום שאותו אתם עומדים להרוויח בשנה הקרובה, ועל פי ההצהרה תחושב מדרגת המס שלכם למס הכנסה.

יש מקרים שבהם אפילו הנושא של התלבטות בין פתיחת עוסק מורשה או פטור לא יעמוד על הפרק, כי המדינה מכריחה בעלי מקצועות ספציפיים להצהיר על עצמם בתור עוסק מורשה (כמו לדוגמה אדריכלים או רופאים, וכן רשימה נוספת אותה ניתן למצוא באתר של משרדי המע"מ). אז אם אתם עומדים לקראת תהליך זה, איך אפשר להפוך אותו לפשוט יותר? התשובה היא פשוטה - בעזרת ליווי צמוד של רואה חשבון.

ניהול המע"מ לא נופל עליכם

בעזרת הפנייה לרואה חשבון מקצועי, הנושא של פתיחת עוסק מורשה יהפוך להיות הרבה יותר פשוט. איך אפשר לעשות את זה נכון? בשלב הראשון, התחילו להפעיל את העסק שלכם כחודש, לפני שעוד התחלתם בתהליך הפורמלי של פתיחת עוסק מורשה (זה תקין, משום שאתם מחויבים בהצהרה רק כחודשיים לאחר פתיחת העסק שלכם). ראו כיצד העסק מתנהל, ואז צרו קשר עם רואה חשבון מקצועי.

רואה החשבון יעבור על תזרים המזומנים שלכם, ויסביר לכם איך עליכם לבצע פתיחת עוסק מורשה, במידה ואתם רוצים לבצע זאת בעצמכם, וימליץ לכם על ההצהרות הנכונות שעליכם למסור למס הכנסה, למע"מ ולביטוח לאומי. כמובן שמעבר לכך, אתם יכולים לפנות לרואה חשבון, על מנת שיפתח בשמכם את התיקים הנ"ל, וגם ינהל אותם עבורכם. אבל מה קורה כאשר אחרי פתיחת עוסק מורשה רואה החשבון גם מנהל את התיקים?

מעקב מלא אחרי נושא המע"מ

לא מעט אנשים שביצעו פתיחת עוסק מורשה מעבירים את תיק העסק לניהול ושל רואה חשבון מקצועי, על מנת שיוכל להסדיר עבורם את הנושא של תשלום המע"מ. אנשים רבים חושבים כי המע"מ פוגם בהם, אף כי בפועל המע"מ יכול רק לסייע להם. המע"מ הוא תוספת שאתם תשימו בכל עסקה, על מנת שהוא לא ירד מהשכר שאתם מרוויחים. לא רק זאת, אלא שבעזרת רואה חשבון מקצועי, שיטפל בכם מהרגע של פתיחת עוסק מורשה ואילך, אתם גם תוכלו לקבל החזרים שונים.

על פי החוק, אדם שביצע פתיחת עוסק מורשה זכאי לקבל החזרי מע"מ עבור הוצאות מוכרות ממס, במגוון רחב מאד של תחומים. רואה החשבון יעבור על סך ההוצאות שלכם, ויסמן את המקומות בהם יגיע לכם לקבל החזרים, כי ביצעתם פתיחת עוסק מורשה מול רשויות הממשלה.

משה אשכנזי מסייע בתהליך של פתיחת עוסק מורשה

רוצים לבצע פתיחת עוסק מורשה? אין פשוט מכך, אם תפנו כבר עכשיו למשרד של רואה החשבון משה אשכנזי. במשרד, נותנים מענה מלא לבעלי עסק אשר מוכרים ע"י המדינה בתור עוסק מורשה. יתרה מכך, במשרד תקבלו שירות מלא, כולל פתיחת עוסק מורשה בשמכם, אל מול הרשויות השונות, וכמובן ניהול התיקים לכל אורך תקופת הפעילות של העסק.
יצירת קשר
שם מלא(שדה חובה)
 
טלפון(שדה חובה)
 

מאמרים בנושאי ראיית חשבון

 • הקמת חברה

  כאשר אתם רוצים לפתוח בתהליך של הקמת חברה, יש צורך גם להבין את המשמעויות הפיננסיות של התהליך הנ"ל. גופים שונים במדינה, יתייחסו אליכם בצורה שונה, אם תבחרו לבצע הקמת חברה משלכם.
 • מיזוג חברות

  אז למה בעצם מיזוג חברות יכול להיות משתלם גם עבור חברת היעד וגם עבור החברה הקולטת? בשביל להבין זאת, יש להתבונן על מה כל אחד מהחברות יכולה להרוויח מכך.
 • פתיחת עסק חדש

  הסוג האחרון שבו נעסוק בנושא של פתיחת עסק חדש, הוא הקמה של חברה בע"מ. בעוד שעוסק פטור, מורשה, ושותפות הם סוגי התאגדות שבהם אין הפרדה בין הבעלים של העסק לבין נכסי העסק, הרי שהמקרה של פתיחת עסק חדש לחברה בע"מ הוא שונה.
 • שירותי הנהלת חשבונות

  שלב נוסף שבו שירותי הנהלת חשבונות יכולים להיות מועילים במיוחד, הם כאשר אתם עומדים רגע לפני הקמה של עסק חדש. בשלב הזה, לא מעט שאלות מתחילות לצוץ ולעלות
משרד רואי חשבון, רח' רבקה 11 , ירושלים, 7105
טל': 02-6728181 | פקס: 02-6728787
דוא"ל: moshe@mecpa.co.il


כל האמור באתר זה מהווה מידע ראשוני בלבד, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ במשרד רואי חשבון
כל הזכויות שמורות - משרד רואה חשבון משה אשכנזי


קידום אתרים בגוגל