דף הביתראיית חשבוןהנהלת חשבונותשירותי חשבותמאמריםצור קשררואה חשבון בירושלים

פתיחת עסק חדש

דברים שחשוב לדעת על פתיחת עסק חדש

החלטתם שאתם יוצאים לדרך חדשה ועצמאית, ומכריזים על פתיחת עסק חדש משלכם, שבו אתם תהיו חופשיים לפעול ככל העולה על רוחכם. כאן חשוב לעצור ולהבין - האם באמת אתם יכולים לעשות כל דבר?

בתהליך של פתיחת עסק חדש, עליכם למלא הצהרות למספר גופים ממשלתיים, ועליכם גם לדעת מהם הזכויות שלכם מצד אחד, אך גם מהם החובות שלכם כלפיהם. לא פעם, אנשים אף מתלבטים איזה סוג של עסק הם פותחים - האם הם מלכ"ר? האם הם עוסק מורשה? או אולי בכלל כדאי להם לפתוח חברה בע"מ? אין ספק שההתלבטויות כאן הן רבות, ולכן ריכזנו עבורכם מספר סוגי עסקים, כדי שתדעו היכן למקם את עצמכם.

בין עוסק פטור למורשה

אנשים רבים שמבצעים פתיחת עסק חדש, מחליטים שהם רוצים להיות עוסק פרטי או עוסק מורשה. ההבדל בין הפטור למורשה, הוא שהעוסק הפטור כשמו כן הוא - פטור מתשלום מע"מ (אך לא מתשלום מס הכנסה וביטוח לאומי). עוסק פטור לעומת זאת מחויב לשלם מע"מ על-פי הכנסותיו, אך גם זכאי לקבל החזרים על כך בהתאם להצהרות.

ההבדל בין פתיחת עסק חדש של עוסק פטור לעוסק מורשה נראה שרירותי ותלוי בסך הכל ברווח השנתי. אולם בפועל הוא ממש לא כך. הגבול כיום עומד על כ66 אלף ש"ח הכנסה לשנה. אבל איך אתם יכולים לבצע פתיחת עסק חדש ולהצהיר על עצמכם כעוסק פטור או מורשה, אם השנה עוד לא נגמרה? כאן חשוב להיעזר בשירות של רואה חשבון מקצועי שיוכל לבדוק את ההכנסות המשוערות שלכם, ולפנות בשמכם לרשויות המס ולהצהיר על סכום מתאים.

על שותפויות וחברה בע"מ

אפשרות נוספת היא לבצע פתיחת עסק חדש של שותפות. שותפות יכולה להיות בטווח שבין שני אנשים לעשרים אנשים. מה שחשוב לדעת מבחינה זו על שותפות, זה שהיא לא שונה כ"כ במהותה מאשר פתיחת עסק חדש של עוסק מורשה או פטור. מבחינה זו, ההבדל היחיד הוא כמובן בהצרה על חלוקת הרווחים.

שימו לב, שאפשר להכריז על פתיחת עסק חדש של שותפות מוגבלת, בה כל אדם יוכל לצבור חוב, רק לפי כמות ההשקעה שלו בעסק. הסוג האחרון שבו נעסוק בנושא של פתיחת עסק חדש, הוא הקמה של חברה בע"מ. בעוד שעוסק פטור, מורשה, ושותפות הם סוגי התאגדות שבהם אין הפרדה בין הבעלים של העסק לבין נכסי העסק, הרי שהמקרה של פתיחת עסק חדש לחברה בע"מ הוא שונה. נכסי החברה, אינם נחשבים כחלק מהנכסים של הבעלים, והחברה מהווה ישות משפטית שונה. למצב זה יש השלכות פיננסיות משמעותיות, ומומלץ כי תפנו לרואה חשבון מקצועי, בטרם תתחילו את התהליך.

בכל מקרה מגיעים למשה אשכנזי

לא משנה איזה סוג של פתיחת עסק חדש אתם מתכננים - עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות או חברה בע"מ, אתם תמיד צריכים רואה חשבון מקצועי שיעמוד לצדכם. משרדו של רואה החשבון משה אשכנזי פתוח לקראתכם, ואתם מוזמנים לפנות אליו בכל זמן שאתם פותחים עסקת חדש. המשרד עוסק בתהליך של פתיחת עסק חדש לעסקים מכל הסוגים, חוסך בעלויות, מקצר בזמן, ומאפשר לכם לפעול בצורה שקטה ללא תקלות.
יצירת קשר
שם מלא(שדה חובה)
 
טלפון(שדה חובה)
 

מאמרים בנושאי ראיית חשבון

 • הקמת חברה

  כאשר אתם רוצים לפתוח בתהליך של הקמת חברה, יש צורך גם להבין את המשמעויות הפיננסיות של התהליך הנ"ל. גופים שונים במדינה, יתייחסו אליכם בצורה שונה, אם תבחרו לבצע הקמת חברה משלכם.
 • מיזוג חברות

  אז למה בעצם מיזוג חברות יכול להיות משתלם גם עבור חברת היעד וגם עבור החברה הקולטת? בשביל להבין זאת, יש להתבונן על מה כל אחד מהחברות יכולה להרוויח מכך.
 • פתיחת עסק חדש

  הסוג האחרון שבו נעסוק בנושא של פתיחת עסק חדש, הוא הקמה של חברה בע"מ. בעוד שעוסק פטור, מורשה, ושותפות הם סוגי התאגדות שבהם אין הפרדה בין הבעלים של העסק לבין נכסי העסק, הרי שהמקרה של פתיחת עסק חדש לחברה בע"מ הוא שונה.
 • שירותי הנהלת חשבונות

  שלב נוסף שבו שירותי הנהלת חשבונות יכולים להיות מועילים במיוחד, הם כאשר אתם עומדים רגע לפני הקמה של עסק חדש. בשלב הזה, לא מעט שאלות מתחילות לצוץ ולעלות
משרד רואי חשבון, רח' רבקה 11 , ירושלים, 7105
טל': 02-6728181 | פקס: 02-6728787
דוא"ל: moshe@mecpa.co.il


כל האמור באתר זה מהווה מידע ראשוני בלבד, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ במשרד רואי חשבון
כל הזכויות שמורות - משרד רואה חשבון משה אשכנזי


קידום אתרים בגוגל